Pełna diagnostyka Twojej firmy.

Do firmy przyjeżdżają pielęgniarka, dietetyk oraz psycholog w celu przeprowadzenia badań krwi, pomiarów antropometrycznych i składu ciała oraz konsultacji.

„Wnikliwa diagnostyka zdrowia pracowników daje możliwość wczesnego rozpoznania chorób metabolicznych, serca i zaburzeń psychicznych. W wielu przypadkach diagnoza w początkowym stadium choroby jest kluczowa. Pozwala to na wprowadzenie skutecznego leczenia.”

Jak wygląda proces pełnej diagnostyki?

Bezpośrednio do placówki klienta przyjedzie dietetyk, psycholog i pielęgniarka, którzy przeprowadzą badania składu ciała, pobieranie krwi oraz krótkie konsultacje, a wyniki przekażemy pracownikom. Standardowo rekomendujemy wykonanie pełnej diagnostyki po Audycie, jednak nie jest to obligatoryjne.

Co badamy podczas pełnej diagnostyki?

Podczas pełnej diagnostyki wykonujemy badania krwi, pomiary antropometryczne i składu ciała. Dodatkowo psycholog przeprowadzi testy w ocenie poziomu stresu, ryzyka wypalenia zawodowego oraz przekaże pracownikowi odpowiednie rekomendację. Poniżej znajduje się pełna lista badań.

Badanie OB

Wykonuje się je przede wszystkim przy podejrzeniu dolegliwości, które rozwijają się powoli i po cichu, takich jak: cukrzyca, choroba serca lub nerek, nowotwory. Samo badanie OB nie stanowi jednak diagnozy choroby, ale wynik pomoże określić czy konieczna jest konsultacja z odpowiednim specjalistą.

Morfologia

Jest jednym z najczęściej wykonywanych badań. Jej nieprawidłowy wynik to sygnał ostrzegawczy od organizmu. Z badania można dowiedzieć się o: niedoborze żelaza, witaminy B12 czy kwasu foliowego, niedokrwistości, zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej, niedoczynności tarczycy, stanach zapalnych i infekcjach.

TSH

To najczulszy wskaźnik sprawności tarczycy, który pozwoli na ocenę ogólnego stanu zdrowia. Badanie TSH jest przydatne w diagnozowaniu i leczeniu wielu chorób, m.in.: niedoczynności tarczycy, Hashimoto, choroby Gravesa i Basedowa, depresji, problemów z płodnością.

Glukoza

Oznaczenie stężenia glukozy (cukru) we krwi służy do oceny metabolizmu węglowodanów. Wykorzystywane w identyfikacji zaburzeń tolerancji węglowodanów oraz metabolizmu węglowodanów  w chorobach wątroby, trzustki, w akromegalii, w nadczynności kory nadnerczy i w trakcie leczenia steroidami.

Lipidogram

Badanie sprawdzające poziom wszystkich frakcji cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Dzięki niemu możesz wcześnie wykryć i zapobiec wielu chorobom układu krążenia takim jak: miażdżyca, zawał serca, udar czy choroba wieńcowa.

Badanie składu ciała

Dzięki pomiarom dietetycznym określamy masę ciała, ale z podziałem na masę mięśniową, procentową ilość tkanki tłuszczowej, masę kostną. Pomiar pozwala określić wskaźnik BMI (Body Mass Index), stopień nawodnienia organizmu oraz określić zapotrzebowanie kaloryczne.

Pracodawca nie ma wglądu w wyniki.

Jako podmiot leczniczy posiadamy oprogramowanie pozwalające przechowywać dane medyczne pacjentów, więc dane każdej osoby biorącej udział są bezpieczne. Wszystkie informacje dotyczące stanu zdrowia są chronione prawnie, a wgląd w nie ma wyłącznie pacjent lub osoba upoważniona przez niego. Z tego powodu pracodawca nie może otrzymać wyników swoich pracowników.

Chcesz przeprowadzić pełną diagnostykę w Twojej firmie?

Zostaw numer, a nasz koordynator oddzwoni. Odpowie na wszystkie pytania i przedstawi możliwości.

Zapoznaj się z Regulaminem konsultacji.

Ile kosztuje pełna diagnostyka pracowników w firmie klienta?

Wizyta dietetyka, pielęgniarki i psychologa u klienta w placówce, którzy przeprowadzą badania diagnostyczne to koszt od 250 zł od pracownika w zależności od lokalizacji. W tej kwocie ujęte są wszystkie badania wraz z rekomendacjami wystawionymi przez lekarza rodzinnego, dietetyka oraz psychologa. Nie ma konieczności korzystania ze wszystkich dostępnych testów i badań. W takim wypadku wycena jest indywidualna, określając wcześniej zakres świadczeń zdrowotnych. Płatność za usługi jest określana na podstawie zgłoszonych pracowników 7 dni przed przeprowadzeniem dnia diagnostycznego. Umożliwi nam to przygotowanie odpowiedniej ilości próbek oraz dobór personelu.

Dlaczego warto przeprowadzić pełną diagnostykę swojego przedsiębiorstwa?

Po przeprowadzonej diagnostyce wśród pracowników, jesteśmy w stanie określić ryzyko wystąpienia chorób serca i metabolicznych takich jak cukrzyca, otyłość, miażdżyca oraz dysfunkcje związane z chorobami tarczycy i wiele więcej. Krótka konsultacja z psychologiem pozwala określić poziom stresu i ryzyko wystąpienia wypalenia zawodowego.

Kontakt bezpośredni do koordynatora projektu - Jakuba Kozłowskiego